• Světla

 • Společnost Artemide byla založena v roce 1960 a patří mezi nejprestižnější, nejznámější a nejlepší značky v oblasti osvětlení. Společnost přispěla k historii mezinárodních designových výrobků, jako je ECLIPSE (1967, Vico Magistretti), TOLOMEO (1989, Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina) a PIPE (2004, Herzog & de Meuron), kterým byla udělena cena Zlatý kompas v oblasti designu a v roce 1994 získalo Artemide tuto cenu také za celoživotní dílo, v roce 1997 následovala Evropská cena za design. Lampy Artemide jsou považovány za mezinárodní ikony současného designu a jsou k vidění i v hlavních muzeích ve sbírkách moderního umění a designu ve světě - v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Společnost je známá pro svoji filozofii "The Human Light" a je synonymem pro inovaci a design - Made in Italy.

  http://www.artemide.com
 • Fabbian ILLUMINAZIONE byla založena v roce 1961 jako společnost vyrábějící osvětlení pro domácnosti a průmysl. Díky důrazu na kvalitu, tradici a výzkumu sledujícímu designové trendy společnost postupně získala mezinárodní rozměry. Špičková kvalita a spolehlivé komponenty jsou základem všech produktů Fabbian. Svítidla Fabbian splňují všechny požadavky na bezpečnost, jsou certifikovány UNI EN ISO 9001. Samozřejmostí je podrobná dokumentace, pozáruční servis a rozvětvená síť dodavatelů náhradních dílů.

  http://www.fabbian.com
 • Firma byla založena v roce 1932, kdy se potkal Gio Ponti a Pietro Chiesa. Už 80 let vyrábí firma designová svítidla a další nábytek v té nejvyšší kvalitě a bezchybném, nadčasovém designu. O kvalitě a náročnosti na provedení svědčí i fakt, že s firmou Fontana Arte spojilo své jméno mnoho významných designérů a architektů, jako například David Chipperfield, studio Foster + Partners, Renzo Piano, Daniela Puppa nebo architektonické studio Future Systems založené českým architektem Janem Kaplickým.

  http://www.fontanaarte.com
 • Výzkum a inovace, důraz na kvalitu výroby a služeb, mezinárodní trh, flexibilita. A především kultura a ucelenost výrobků, které vždy vznikají z "dobrého projektu". To jsou prvky, které charakterizují firemní identitu Foscarini. Díky těmto vlastnostem se Foscarini podařilo rozvinout svou nabídku modelů se silným duchem, z důvodu silného kontinuity mezi návrhem a jeho realizací. Foscarini vyrábí vysoce designové osvětlovací prvky jako stolní i stojací lampy, lustry či venkovní svítidla.

  http://www.foscarini.com
 • Historie rodinné firmy Ideal Lux sahá do 60-tých let minulého století. Po upevnění zákaznické základny v celé Itálii firma expandovala do celého světa. Produkty Ideal Lux jsou pro svou originálnost často terčem padělatelů. Díky osobním kontaktům vám naše firma dokáže zajistit kvalitu produktů, profesionální služby a přesné dodací lhůty zaručené pouze u originálních výrobků Ideal Lux.

  http://www.ideal-lux.com
 • Italský výrobce světel nabízí široký sortiment látkových osvětlovacích těles s výkonnými zdroji v mnoha barevných kombinacích. Označené  produkty mají ochranu pro použití v exteriéru nebo v zátěžových provozech.

  http://www.modoluce.com
 • Vistosi představuje nádherné sloučení inovativních konstrukčních principů a tajemství tradičního řemesla foukání skla. Důvěra ve spojení umění a technologie umožnila značce dosáhnout celosvětového úspěchu spojením starobylé techniky s čistotou designu od předních návrhářů. Vistosi získala cenu "Company of Excellence" a je zařazena mezi sto italských firem, které ztělesňují inovace, organizaci a kvalitu výroby, stejně jako služby zákazníkům. Kromě zkušeností a tradice je úspěch Vistosi postaven na kvalitním certifikovaném výrobním procesu certifikovaném UNI EN ISO 9001.

  http://www.vistosi.it
 • Italský výrobce světelného designu, začal působit na trhu od roku 1996 .Jedná se o jednu z nejmladších společností v oblasti světel, avšak velice dynamickou,nápaditou a rychle se rozvíjející.

  http://www.kundalini.it
 • Společnost Luce Plan založená v roce 1978 nabízí řešení v oblasti osvětlení jak konečným spotřebitelům, tak i filmovým profesionálům( technické a architektonické osvětlení). Její produkty jsou rafinovaně diskrétní.

  http://www.luceplan.it
 • Přední italský výrobce svítícího nábytku,květináčů a svítidel.

  http://www.slidedesign.it